6 stycznia 2019 rok

 

1) W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

2) Zgodnie z dawnym zwyczajem po Eucharystii zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4) Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców: PONIEDZIAŁEK (7 stycznia) – Aleja Wojska Polskiego 1-35 [numery nieparzyste]; WTOREK (8 stycznia) – Aleja Wojska Polskiego 2-66 (numery parzyste) i ulica: Boczna; ŚRODA (9 stycznia) – ulice: Kłodzka, Owcza, Krasińskiego, Zakopiańska; CZWARTEK (10 stycznia) – ulice: Harcerska, Mariańska; PIĄTEK (11stycznia) – ulice: Akacjowa, Różana, Kwiatowa, Jaśminowa, Hutnicza, Rybna, Spacerowa, Brzozowa; SOBOTA (12 stycznia) – ulice: Piastowska, Mickiewicza, Kaczmarskiego; NIEDZIELA: (13 stycznia) Dębowa, Chopina, Traugutta, Parkowa, Chrobrego. Plan odwiedzin duszpasterskich dostępny jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, w gazecie parafialnej „Wniebowzięta” oraz na stronie internetowej naszej parafii.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II o godzinie 16:30.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

7) W piątek o godzinie 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Mszę Świętą wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa.

9) Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w naszym kościele wystąpi polanicki chór Bel Canto, który zaśpiewa kolędy i pastorałki.

10) Także za tydzień na prośbę Księdza Biskupa Świdnickiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na rzecz Domu Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej w Pieszycach.

11) W okresie odwiedzin duszpasterskich spotkań formacyjnych z grupami parafialnymi nie będzie.

12) W związku z trwającym okresem Narodzenia Pańskiego, chcielibyśmy nagrodzić wystawione w naszym kościele, przy ołtarzu bocznym Świętej Siostry Faustyny, choinki wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju i ich rodziców. Prosimy zatem Państwa o dokonanie, za pomocą głosowania, wyboru najładniejszej pracy. Przy choinkach są karteczki i ołówki. Na kartce prosimy zapisać numer jednej, wybranej przez Państwa choinki i swój głos wrzucić do urny. Każda osoba głosuje raz na wybraną choinkę. Głosy zostaną podliczone i w niedzielę 13 stycznia br. 15 minut przed Mszą Świętą o godzinie 11:30. będą wręczone nagrody.

13) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta” oraz w zakrystii kalendarz parafialny na bieżący rok.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00. W sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

16) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Marię Hebdę i Wiliama Kurtykę. Wieczny odpoczynek...

f