13 stycznia 2019 rok

1) Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Narodzenia Pańskiego, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2) W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej na prośbę Księdza Biskupa Świdnickiego przeprowadzana jest zbiórka do puszek Caritas na rzecz Domu Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej w Pieszycach.

3) Również dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30 w naszym kościele wystąpi polanicki chór Bel Canto, który zaśpiewa kolędy i pastorałki.

4) Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan odwiedzin na najbliższe dni: PONIEDZIAŁEK (14 stycznia) – ulice: Fabryczna 1-20, Kochanowskiego; WTOREK (15 stycznia) – ulica: Spółdzielców 2-24 (parzyste); ŚRODA (16 stycznia) – ulice: Cicha, Górska, Aleja Róż, ulica: Spółdzielców 1-11 (nieparzyste); CZWARTEK (17stycznia) – ulice: Sportowa, Matuszewskiego, Lipowa, Elsterska, Konopnickiej, Ogrodowa, Aleja Zwycięzców; PIĄTEK (18 stycznia) – ulica: Dąbrowskiego 1-9; SOBOTA (19 stycznia) – ulica: Łąkowa 1, 3, 5, 7; NIEDZIELA (20 stycznia) – ulica: Łąkowa 9, 11, 13, 15.

5) W okresie odwiedzin duszpasterskich spotkań formacyjnych z grupami parafialnymi nie będzie.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II o godzinie 16:30.

8) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

9) W czwartek (17 stycznia) rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

10) Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

11) W piątek o godzinie 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

12) Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na zimowisko dla Służby Liturgicznej z naszej parafii.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00. W sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta” oraz w zakrystii kalendarz parafialny na bieżący rok.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik;
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

15) Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

16) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Krystynę Barbarę Jeziorkowską – Sadowską, Annę Klich i Izabelę Klimczak. Wieczny odpoczynek...