20 stycznia 2019 rok

 

1) Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2) W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie módlmy się w intencji młodzieży z naszej parafii.

3) Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Kończymy je w najbliższy czwartek. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić go do swoich domów, prosimy o zapisanie się w zakrystii. Rodziny te odwiedzi ksiądz w czwartek. Plan odwiedzin duszpasterskich jest następujący: PONIEDZIAŁEK (21 stycznia) – ulica Łąkowa 17, 19, 21, 25; WTOREK (22 stycznia) – ulice: Warszawska i Dworcowa; ŚRODA (23 stycznia) – ulice: Łąkowa 2-10 (parzyste), Leśna, Kościelna; CZWARTEK (24 stycznia) – ulice: Szymborskiej, Aleja Tysiąclecia, Kryniczna i rodziny pominięte.

4) Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego. Po Mszy Świętej przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na zimowisko dla Służby Liturgicznej. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6) W okresie odwiedzin duszpasterskich oraz w czasie ferii zimowych nie ma spotkań formacyjnych z grupami parafialnymi.

7) W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godzinie 17:00.

8) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

9) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

10) W piątek o godzinie 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

11) W ostatnią sobotę miesiąca na godzinę 16:30 zapraszamy na różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

12) Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na katedrę świdnicką.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta” oraz w zakrystii kalendarze parafialne na bieżący rok..

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu;
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy;
25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan;
26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych Świętego Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

15) Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

16) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Kazimierza Suchockiego. Pomódlmy się za niego i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek...

f