27 stycznia 2019 rok

1) Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2) Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3) Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na katedrę świdnicką.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5) W czasie ferii zimowych nie ma spotkań formacyjnych z grupami parafialnymi.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

8) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych następnie koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszo piątkowe.

9) Spowiedź święta w czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

10) Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na godzinę 16:30.

11) Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9:00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć w Eucharystii.

12) W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7:00, 10:00 i 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Taca z tego dnia  przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Na rozpoczęcie każdej Eucharystii pobłogosławimy świece - gromnice, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

13) W przyszłą sobotę odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu Służby Liturgicznej na zimowisko z księdzem Mateuszem. Obecność obowiązkowa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich;
• 30 I – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Świdnicy;
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

16) Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

17) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Michalinę Oleś, Marię Szosler, Jadwigę Skobało i Bronisława Gwoździa. Pomódlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek...