3 lutego 2019 rok

 

1) Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2) Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

3) W czasie ferii zimowych nie ma spotkań formacyjnych z grupami parafialnymi.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) We wtorek, we wspomnienie Świętej Agaty, po Eucharystii o godzinie 7:00 i 17:00 pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

6) Nabożeństwa o godzinie 16:30: we wtorek do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II; w środę Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; w pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Mszę Świętą wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa.

8) W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godzinie 17:00.

9) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

10) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi;
• 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

11) Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

12) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Janusza Hroboni i Elżbietę Sanetrę. Pomódlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek...

f