10 lutego 2019 rok

 

1) Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

3) Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Eucharystia w intencji chorych, cierpiących i samotnych zostanie odprawiona o godzinie 17:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

4) Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. Na godzinę 18:00 zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

7) Dnia 14 lutego, w czwartek,  wielu parafian będzie obchodziło tak zwane „walentynki”. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

8) W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej swoje spotkanie ma Modlitewna Grupa Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 Duszpasterstwo Młodzieży „Źródło”.

9) Wszystkich przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Wykład pt: „Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa?” wygłosi ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z Wrocławia. Spotkanie odbędzie się 18 lutego o godzinie 17:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

11) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Dzisiaj do nabycia: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskiego i Rusi Kijowskiej.

12) Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

13) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Henryka Gradzińskiego i Marię Zofię Kumorkiewicz. Pomódlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek...

f