10 marca 2019 rok

 

1) W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2) Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godzinie 16:00 dla dzieci, po wieczornej Eucharystii dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 16:00. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Można składać też ofiary indywidualnie na ten cel.

3) Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej, w Gorzkich Żalach oraz za odmówienie modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) Dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Eucharystii o godzinie 17:00.

8) W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy ewangelizacyjnej Marana tha.

9) W piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Drodze Krzyżowe dla dorosłych spotkanie Modlitewnej Grupy Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło” i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10) Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Eucharystii.

11) Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia br. Wygłosi je dla nas ksiądz Robert Begierski, Dyrektor Wydziału Sztuki Sakralnej Świdnickiej Kurii Biskupiej i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych i owocnych rekolekcji.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17.00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

14) Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

15) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Marię Kozakiewicz. Wieczny odpoczynek...

f