17 marca 2019 rok

 

1) Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2) W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy diakona Mateusza Zająca, który będzie odbywał w Polanicy-Zdroju swoją praktykę duszpasterską, pastoralną i katechetyczną. Życzymy wielu łask Bożych i owocnego pobytu wśród nas.

3) Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem będą zbieraną ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

4) Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

5) Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 16:00 dla dzieci, dla dorosłych po wieczornej Eucharystii oraz Gorzkich żali w niedzielę o godzinie 16:00 Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach, a także za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego oraz za odmówienie modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Służby Liturgicznej.

8) We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godzinie 7:00 i 17:00.

9) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

10) W piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci, koronka do Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej Eucharystii spotkanie z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 Duszpasterstwo Młodzieży „Źródło” i kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych.

11) W przyszłą sobotę o godzinie 11:00 w katedrze świdnickiej odbędzie się uroczysta Msza Święta z okazji 15-lecia ustanowienia Diecezji Świdnickiej i ingresu Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, księdza arcybiskupa Salvatore Pennacchio. Chętny, którzy chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zapisywanie się na wyjazd w zakrystii.

12) W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godzinie 11:30 zapraszamy na koncert Polanickiego Chóru „BELCANTO”, który wykona pieśni pasyjne, a następnie odbędzie się spotkanie rodziców wraz z młodzieżą przystępującą do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmych szkoły podstawowej.

13) Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia br. Wygłosi je dla nas ksiądz Robert Begierski, Dyrektor Wydziału Sztuki Sakralnej Świdnickiej Kurii Biskupiej i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Natomiast od poniedziałku do środy trwać będą wielkopostne szkolne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, który poprowadzi ksiądz Jan Bałchan, wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych i owocnych rekolekcji oraz za rekolekcjonistów.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”, a także paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych oraz karki wielkanocne wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Polanicy-Zdroju, ofiara dowolna.

16) Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

f