24 marca 2019 rok

 

1) Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2) Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 16:00 dla dzieci, dla dorosłych po wieczornej Eucharystii oraz Gorzkich żali w niedzielę o godzinie 16:00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach, także za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego oraz za odmówienie modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

3) Dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30 zapraszamy na koncert Polanickiego Chóru „BELCANTO”, który wykona pieśni pasyjne, a następnie odbędzie się spotkanie rodziców wraz z młodzieżą przystępującą do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmych szkoły podstawowej.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5) W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie Służby Liturgicznej.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

8) W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Ewangelizacyjnej Grupy Marana tha.

9) W piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci, koronka do Bożego Miłosierdzia. Drogę Krzyżową dla dorosłych, po wieczornej Mszy Świętej, poprowadzi Modlitewna Grupa Miłosierdzia Bożego. O godzinie 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło” i kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych.

10) W ostatnią sobotę miesiąca na godzinę 16:30 zapraszamy na różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

11) Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia br. Wygłosi je dla nas ksiądz Robert Begierski, Dyrektor Wydziału Sztuki Sakralnej Świdnickiej Kurii Biskupiej i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych i owocnych rekolekcji oraz za rekolekcjonistę.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”, a także paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych oraz karki wielkanocne wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Polanicy-Zdroju, ofiara dowolna.

14) Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

15) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Halinę Seń i Mariusz Dudaczyka. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

f