31 marca 2019 rok

 

1) Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2) Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

3) Dzisiaj o godzinie 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierana podczas Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej poznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej przy 14 stacjach, za udział w Gorzkich Żalach oraz za odmówienie modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie Służby Liturgicznej.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

7) W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8) W czwartek nabożeństwo w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Po wieczornej Eucharystii spotkanie  Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej w salce na plebani.

9) W piątek o godzinie 15:45 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. O godzinie 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło” i kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych.

10) Okazja do Sakramentu pokuty w czwartek i piątek od godziny 15:00 do godziny 17:00.

11) Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę od godziny 9:00. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na nabożeństwo o godzinie 16:30 oraz na wieczorną Eucharystię.

12) W sobotę, 6 kwietnia br., w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju o godzinie 10:00 rozpoczną się XXII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej. W programie między innymi: występy zespołów ludowych i dziecięcych, prezentacja stołów wielkanocnych, konkursy i wystawa najładniejszych kartek, pisanek i palm wielkanocnych, kiermasz wyrobów rękodzielniczych. Zakończenie o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

13) Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w następną niedzielę (7 kwietnia) rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ksiądz Robert Begierski, Dyrektor Wydziału Sztuki Sakralnej Świdnickiej Kurii Biskupiej i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w przedsionku kościoła, zamieszczony jest w naszym tygodniku parafialnym „Wniebowzięta” oraz na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w intencji owocnych rekolekcji oraz za rekolekcjonistę i zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

14) W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

15) Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Fundacja Szansa w Polanicy-Zdroju zaprasza do zakupienia palm i domowego ciasta. Sprzedaż rozpocznie się przed pierwszą Eucharystią w Niedzielę Palmową (14 kwietnia br.) na dziedzińcu kościoła. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup huśtawki dla podopiecznych ośrodka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”. W zakrystii do nabycia są także paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł oraz karki wielkanocne wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Polanicy-Zdroju, ofiara dowolna.

18) Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

19) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jana Dynę. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f