7 kwietnia 2019 rok

 

1) Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2) Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Roberta Begierskiego, Dyrektor Wydziału Sztuki Sakralnej Świdnickiej Kurii Biskupiej i proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w przedsionku kościoła, zamieszczony jest w naszym tygodniku parafialnym „Wniebowzięta”, a także dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

3) Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych nauka rekolekcyjna, również na Gorzkich Żalach. W poniedziałek, wtorek i w środę Eucharystie o godzinie 9:00 i 19:00. W środę zapraszamy wiernych, gości i kuracjuszy do spowiedzi świętej. Spowiadać będziemy rano od 8:00 do 9:30 i wieczorem od 18:00 do 19:30. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień przed Świętami.

4) W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 18:30. O godzinie 17:30 zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18:30. Nie będzie spotkania z grupą Taize.

8) Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas miejskiej Drogi krzyżowej w najbliższy piątek. O godzinie 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta, po niej wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami miasta na Wzgórze Marii. Komu zdrowie i siły pozwalają serdecznie zapraszamy.

9) W piątek nie będzie spotkania z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego oraz z Duszpasterstwem Młodzieży „Źródło”. Zapraszamy młodzież oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania na Drogę krzyżową.

10) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa, a następnie spotkanie formacyjne na plebani.

11) Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

12) Władze Miasta serdecznie zapraszają na spotkanie z mieszkańcami w godzinach od 17:00 do 18:30. W poniedziałek (8 kwietnia br.) w Gimnazjum; we wtorek (9 kwietnia br.) w Szkole Podstawowej nr 2; w czwartek (11 kwietnia br.) w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Edukator”. W spotkaniu wezmą udział Radni z tych obwodów.

13) Dnia 12 kwietnia br. o godzinie 20:00 w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Szczytnej rozpocznie się Eucharystią, Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK), której trasa licząca 40 km przez Karłów, Pasterkę, Machovska Lhotę, zakończy się w Kudowie-Zdroju w kościele pw. Świętego Bartłomieja. Hasłem tegorocznej EDK jest „Kościół XXI wieku”, a patronem naszej trasy jest Święty Jan Paweł II. EDK jest formą duchowego przeżycia męki Jezusa w trakcie nocnej wędrówki w milczeniu, której towarzyszy ból i zmęczenie. EDK nie jest nocną pielgrzymką, nie śpiewa się, nie rozmawia, nie ma być miło. Jedyne co mamy to dwie mapy – jedna to mapa wskazująca trasę, a druga to rozważania Drogi Krzyżowej, które nadają kierunek wędrówce wewnętrznej. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej:www.edk.org.pl.

14) Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Fundacja Szansa w Polanicy-Zdroju zaprasza do zakupienia palm i domowego ciasta. Sprzedaż rozpocznie się przed pierwszą Eucharystią w Niedzielę Palmową (14 kwietnia br.) na dziedzińcu kościoła. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup huśtawki dla podopiecznych ośrodka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia [przed kościołem lub w zakrystii]: „Gość Niedzielny” z filmem DVD, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”. W zakrystii do nabycia są także paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

17) Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

f