5 maja 2019 rok

 

1) Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2) Serdecznie witamy w parafii naszego Pasterza Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ignacego Deca, Ordynariusza Świdnickiego. Prosimy Waszą Ekscelencję o pokrzepienie naszych serc Słowem Bożym i umocnienie nas w wierze.

3) Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów polecamy modlitewnej pamięci ich rodziców i nauczycieli i wiernych oraz zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego dla tej młodzieży.

4) Dzisiaj o godzinie 15:30 zapraszamy członków grup parafialnych i ich liderów oraz animatorów na spotkanie w klasztorze Sióstr Józefitek.

5) Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godzinie 16:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  Dzisiaj dodatkowa majówka na Wzgórzu Marii o godzinie 18:30.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

8) W środę nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji świdnickiej o godzinie 17:00, a o godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

9) W piątek o godzinie 16:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Modlitewnej Grupy Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”. Zapraszamy szczególnie młodzież z klas III Gimnazjum i VIII i VII Szkoły Podstawowej.

10) W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościli w naszej wspólnocie alumnów naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, którzy podzielą się z nami świadectwem wiary i powołania. W tym dniu wspieramy również materialnie Świdnickie Wyższe Seminarium Duchowne.

11) W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 26 dzieci. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 11:30. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź Świętą w najbliższą sobotę w godzinach od 10:00 do 11:00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
• 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski i diecezji świdnickiej, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

14) Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

15) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Helenę Skowron. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzi miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f