12 maja 2019 rok

 

1) Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty Święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2) Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3) W naszej wspólnocie parafialnej w dniu dzisiejszym  gościmy alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, którzy dzielą się świadectwem wiary i powołania. Wraz z nimi modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4) Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 16:30. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godzinie 16:30 ze szczególnym udziałem dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin oraz na Wzgórzu Marii o godzinie 18:30.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6) Od 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw fatimskich jutro po Mszy Świętej wieczornej.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Służby Liturgicznej.

8) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30, połączona z nabożeństwem majowym. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

9) W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Ewangelizacyjną Grupą Marana tha.

10) W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16:15.

11) W piątek Eucharystia o uzdrowienie sprawowana będzie w naszym kościele o godzinie 17:00, która rozpocznie weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne ze wspólnotą Marana tha. Rekolekcje poprowadzi ksiądz profesor Andrzej Kowalczyk z Gdańska-Oliwy. Rekolekcje odbywać się będą w hotelu Nowy-Zdrój. Szczegóły na plakatach i na parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

12) Za tydzień w niedzielę o godzinie 11:30 do udziału we Mszy Świętej zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej Sakrament pokuty dla dzieci i rodziców w piątek od godziny 16:00 do godziny 17.00.

13) Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa w przyszłą niedzielę 19 maja br. zapraszają do udziału w festynie na boisku przy ulicy Kamiennej, obok plebani, w godzinach od 13:00 do 18:00. Od godziny 10:00 sprzedaż ciasta na dziedzińcu kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w festynie.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

16) Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

17) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jerzego Zenkę. Jego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f