19 maja 2019 rok

 

1) Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2) Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godzinie 16:30 Majówka na Wzgórzu Marii w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

3) Siostry Świętego Józefa zapraszają dzisiaj do udziału w festynie na boisku przy ulicy Kamiennej, obok plebani, w godzinach od 13:00 do 18:00. Od godziny 10:00 sprzedaż ciasta na dziedzińcu kościoła.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Służby Liturgicznej.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

7) W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16:15, po niej na nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego, a o godzinie 19:00 z Duszpasterstwem Młodzieży „Źródło” oraz młodzieżą klas III Gimnazjum i klas VII, VIII Szkoły Podstawowej.

8) W piątek też przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

9) Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w katedrze świdnickiej. Modlitewnej pamięci parafian polecamy dziesięciu tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

10) W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci o godzinie 16:30.

11) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

13) Uprzejmie informujemy wiernych, gości, kuracjuszy i turystów, iż Msze Święte, we wtorek: rano i wieczorem oraz w środę rano, odprawiane będą w kaplicy Sióstr Świętego Józefa (w budynku obok kościoła), ze względu na zagazowanie kościoła przed kornikiem.

14) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna od 15 do 20 lipca br. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Mateusza. Serdecznie zapraszamy do udziału.

15) Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

16) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Krystynę Kidziak i Franciszka Neumanna. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f