26 maja 2019 rok

1) W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2) W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Zmarłym mamom niech Pan da wiekuiste szczęście.

3) Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

4) Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych codziennie o godzinie 16:30. Dzisiaj ostatnia majówka na Wzgórzu Marii o godzinie 18:30.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

6) Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące, szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Służby Liturgicznej.

8) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

9) W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Ewangelizacyjnej Grupy Marana tha.

10) W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16:15, po niej na nabożeństwo majowe. W piątek też na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Eucharystii wieczornej spotkanie z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego, a o godzinie 19:00 spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa „Źródło” i uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich klas Gimnazjum.

11) W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec, a w nim w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 16:30.

12) W sobotę od godziny 9:00 odwiedziny chorych, natomiast nabożeństwo i Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 16:00, a po nim nabożeństwo czerwcowe.

13) Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godzinie 16:30

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

16) W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie XII Święto Dziękczynienia w Polsce. Ofiary składane do puszek przeznaczone w tym dniu na Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

17) Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.

18) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna od 15 do 20 lipca br. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych;
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

19) Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

20) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Stefanię Kaszkur, Mariusza Oziębłowskiego i Szymona Olaka. Ich i zmarłych z naszych rodzin polećmy miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek...