2 czerwca 2019 rok

1) Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2) Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie XII Święto Dziękczynienia w Polsce. Ofiary, które składamy dzisiaj do puszek, przeznaczone będą na Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu w Warszawie.

3) Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie podczas nabożeństw czerwcowych, na którą serdecznie zapraszamy.

4) Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godzinie 16:30.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

8) W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

9) Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Świdnickiego Seminarium na plebani.

10) W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

11) Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

12) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa, a następnie spotkanie na plebani.

13) Uroczyste obchody Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w sobotę nabożeństwem o godz. 16.30, a następnie Mszą wigilijną o godzinie 17:00.

14) Wszystkich Przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”, które odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca br. o godzinie 17:00 w auli świdnickiego Seminarium Duchownego. Wykład pt. „Czy Jezus mógł się zakochać? Syn Boży jako wzór mężczyzny” wygłosi pani Debora Sianożęcka, psycholog-psychiatra. Serdecznie zapraszamy do udziału.

15) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna od 15 do 20 lipca br. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza. Zapraszamy do udziału.

16) Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział 13 czerwca br. w Eucharystii z udziałem Episkopatu Polski w Katedrze Świdnickiej o godzinie 18:00, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

17) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

18) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
• 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
• 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

19) Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

20) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę Janinę Kutyniok. Ją i zmarłych z naszych rodzin zawierzmy miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...