9 czerwca 2019 rok 

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 16.30

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00 i 17.00

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

6. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30. O godz. 18.00 spotkanie z grupą Taize.

8. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

9. Również w czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

10. W piątek o godz. 16.15 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

12. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Dzisiaj do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

14. Nasza parafia organizuj w terminie od 15 do 20 lipca pielgrzymkę do Wilna. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Mateusza. Serdecznie zapraszamy do udziału.

15. Ojcowie Sercanie z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju, organizują w najbliższy wtorek pielgrzymkę na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 6.00 z dworca PKS. Koszt udziału 50 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 16. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

f