16 czerwca 2019 roku

 

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

3. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

5. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (recytowana) i 17:00. O godz. 10:00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Po procesji około godz. 12:15 będzie Msza Święta dla tych, którzy wcześniej nie uczestniczyli w Eucharystii. Procesja przejdzie ulicami: Kamienną Kryniczną i Kamienną. Prosimy o udekorowanie domów emblematami i obrazami religijnymi. Dzieci przedszkolne i komunijne będą miały próbę sypania kwiatów we wtorek o godz. 16:00. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Przez cały tydzień będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Procesja eucharystyczną podczas nabożeństwa czerwcowego. Mszę Świętą o godz. 10:00 jako prymicyjną odprawi neoprezbiter ks. Adrian Fajkowski, który jako diakon w naszej parafii odbywał praktykę w Adwencie i w okresie Bożego Narodzenia. On też na wszystkich Mszach Świętych wygłosi kazanie i po procesji udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

6. W Boże Ciało po wieczornej Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów samochodowych. Serdecznie zapraszamy kierowców.

7. W piątek o godz. 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu potronują nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

10. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Natalię Chmielewską i Irenę Bzymek. Polećmy Je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

 

 

f