23 czerwca 2019 roku

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych nabożeństwach połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Przez cały tydzień o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem tzw. teoforyczna.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godzinie 7:00 i 17:00.

5. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie16:00.

6. W środę o godzinie 16:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, Patronki naszego Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy parafian, wszystkich gości, kuracjuszy i turystów na Mszę Świętą o godzinie 17:00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Zdzisław Świniarski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

8. W czwartek o godzinie 19:30 zapraszamy na koncert muzyki organowej i kameralnej. Wystąpią: Maciej Bator – organy; Sylwia Waindok – flet; Łucja Nikolska – flet.

9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. W piątek o godzinie 17:00 Mszę Świętą odprawi Ks. Biskup Ignacy Dec w intencji śp. prof. Zbigniewa Horbowego. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

10. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godzinie 17:00.

11. W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci o godzinie 16.00.

12. Podczas wakacji nie ma spotkań z grupami parafialnymi.

13. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Dzisiaj do nabycia: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Dzisiaj także ostatni przedwakacyjny numer naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”. Wydawanie zostanie wznowione po wakacjach.

15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna od 15 do 20 lipca br. Zapisy w zakrystii do środy. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza Matusiaka. Serdecznie zapraszamy do udziału.

16. Sercanie biali z Klasztoru Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju na Sokołówce serdecznie zapraszają na uroczystości patronalne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Uroczyste Eucharystie w piątek i sobotę o godzinie 18:00, następnie wspólna agapa.

17. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 18. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

19. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności prof. Zbigniewa Horbowego, Natalię Chmielewską i Barbarę Wichrowską. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek…

 

  

 

f