30 czerwca 2019 r. 

 

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim naszym parafianom, uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach kuracjuszom i gościom, życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16.30.

5. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne wraz z Towarzystwem Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego.

7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszo piątkowe. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek o godz. 16.00 do godz. 17.00. Odwiedziny chorych: w piątek – tych, których odwiedzał ks. Damian i w sobotę – tych których odwiedzał ks. Mateusz.

8. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w sobotę na nabożeństwo o godzinie 16:30 oraz na wieczorną Eucharystię.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

10. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

11.Pragniemy poinformować, że planowana w dniach od 15 do 20 lipca pielgrzymka do Wilna nie odbędzie się z powodu niewystarczającej ilości uczestników.

12. Planowana jest piesza pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w dniach 31 lipca do 09 sierpnia. Chcemy zorganizować grupę także z naszej parafii, z którą wyruszy ks. Mateusz Zając (Junior). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, a niezdecydowanych zachęcamy do zastanowienia się, czy w te wakacje nie warto umocnić swojej relacji z Bogiem na pielgrzymim szlaku.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

13. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Reginę Szewc, Kazimierza Brokosa i Stanisławę Przetacznik. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek…

f