14 lipca 2019 r.  

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Rodziny Szensztackie oraz osoby zainteresowane, pragnące przyjmować w swoich domach Matkę Bożą Pielgrzymującą zapraszamy na spotkanie z Siostrą Damianą z Szensztackeigo Instytutu Sióstr Maryi, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 w salce na plebanii.

3. W lipcu i w sierpniu, okazja do spowiedzi w tygodniu jest pól godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

7. W piątek o godzinie 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

9. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Pragniemy poinformować, że planowa w dniach od 15 do 20 lipca pielgrzymka do Wilna, nie odbędzie się z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

11. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach od 31 lipca do 09 sierpnia. Chcemy zorganizować grupę z naszej parafii, z którą w pątniczy szlak wyruszy ks. Mateusz Zając (Junior). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, a niezdecydowanych zachęcamy do zastanowienia się, czy w te wakacje nie warto umocnić swojej relacji z Bogiem na pielgrzymim szlaku.

12. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do dnia 26 lipca 2019 r. do godziny 10:00. Sprzęt można składać przy garażu obok konteneru na śmieci.  

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

13. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Janinę Janowską i Marię Pecynę. Polećmy je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f