21 lipca 2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. W lipcu i w sierpniu, okazja do spowiedzi w tygodniu jest pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

6. W piątek o godzinie 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci o godzinie 16:30.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Dziś do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”

10. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Do wyjścia pielgrzymki zostało już tylko 10 dni. Organizujemy grupę także z naszej parafii. Są osoby, które pójdą na całą pielgrzymkę, ale jest też możliwość pójścia na 4 dni (od 31 lipca do 3 sierpnia). Zapisywać się można w zakrystii. Wszystkich tych, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak, zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe 29 lipca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Na to spotkanie zapraszamy także tych, którzy chcą przyłączyć się do grupy duchowej i będą wspierać pielgrzymów swoją modlitwą. Już dzisiaj informujemy, że planujemy pielgrzymkę autokarową na zakończenie pieszej pielgrzymki w dniu 9 sierpnia.

11. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, można składać do dnia 26 lipca do godziny 10:00 obok blaszanych garaży przy plebani.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 VII– św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

13. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzi. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Wiktorię Bachorz. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…