28 lipca 2019 r. 

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według następującego porządku: w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00, w niedziele o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi św. w ciągu tygodnia jest pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

7. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszo piątkowa spowiedź święta w czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

8. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę sierpnia.

9. W pierwszy czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Wieczorem o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

10. W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszo piątkowe.

11. W pierwszą sobotę o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

12. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

13. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

14. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Do wyjścia pielgrzymki zostało już tylko 3 dni. Organizujemy grupę także z naszej parafii. Są osoby, które pójdą na całą pielgrzymkę, ale jest też możliwość pójścia na 4 dni (od 31 lipca do 3 sierpnia). Zapisywać się można w zakrystii. Pielgrzymkę z naszej parafii poprowadzi ks. Mateusz - junior. Wszystkich tych, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak, zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe 29 lipca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Na to spotkanie zapraszamy także tych, którzy chcą przyłączyć się do grupy duchowej i będą wspierać pielgrzymów swoją modlitwą. Duchowi pielgrzymi otrzymają specjalne książeczki do modlitwy. Już dzisiaj informujemy, że planujemy pielgrzymkę autokarową na zakończenie pieszej pielgrzymki w dniu 9 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

15. Informujemy wiernych, gości kuracjuszy i turystów, iż w tym tygodniu w naszym kościele odbędą się 2 koncerty muzyczne: w czwartek i w najbliższą niedzielę. W czwartek 1 sierpnia Teatr Zdrojowy, Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju zaprasza na kolejny 179 wieczór muzyki kameralnej. Wystąpią: Johanes Skudlik (Niemcy) – organy oraz Bartłomiej Pacan (Polska) – wiolonczela. Wstęp wolny, godz. 19.30. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 Towarzystwo Śpiewacze „Lira” im. Stefana Wasiaka w Warszawie zaprasza na koncert muzyki sakralnej. Wystąpi Chór męski Towarzystwa Śpiewaczego „Lira” pod dyrekcją Marcina Cmiela. Wstęp wolny, godz. 18.00

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

16. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Edwarda Muratow. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f