4 sierpnia 2019 r. 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowanie trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególna pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Antoniego i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według następującego porządku: w dni powszednie o godzinie 7:00 i 17:00, w niedzielę o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia jest pół godziny przed Mszą poranną i wieczorną. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godzinie 7:00 i 17:00. Po południu o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

7. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami podczas spotkań po Mszy Świętej wieczornej. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów. Pielgrzymka świdnicka dotrze do Częstochowy 9 sierpnia. Istniej możliwość wyjazdu autokarem na Jasną Górę w dniu wejścia pieszej pielgrzymki świdnickiej, czyli 9 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału. Spotkanie przed pielgrzymkowe w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołała do wieczności: Alicję Sokołowską i Radosława Strzelbickiego. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f