11 sierpnia 2019 r. 

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w naszej parafii przypada Odpust. Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi Ojciec Jacek Wardak ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Rodziny, proboszcz parafii w Szczytnej. W Eucharystii weźmie udział Zespół Góralski „Janicki” z Czarnego Boru. Żeby godnie przeżyć ten dzień pragniemy się duchowo przygotować przez trzy dni. I tak: w poniedziałek zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu; we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesji fatimskiej; w środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi św. przed odpustem będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 16:00 do godziny 17:00. Z okazji odpustu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. 15 sierpnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie podczas wszystkich Mszy Świętych. Są one wyrazem duchowego piękna Maryi i bogactwa łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

6. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej z roku 1920 – „cudu nad Wisłą” będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

7. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

9. W miniony piątek zakończyła się Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Dziękujemy tym, którzy wyruszyli na pielgrzymi szlak i tym, którzy spotykali się na modlitwie i towarzyszyli pielgrzymom duchowo. Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 20 sierpnia (wtorek) po Mszy św. wieczornej w salce na plebani.

10. W dniach od 30 sierpnia do 01 września animatorzy Spotkań Małżeńskich zapraszają do Ząbkowic Śląskich na warsztaty komunikacji małżeńskiej. Zaproszenie to skierowane jest do par małżeńskich pragnących poprawić swoje wzajemne relacje i pogłębić więź małżeńską. Szczegóły na plakacie.

11. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” do którego załączona jest płyta z pieśniami patriotycznymi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

12. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

 

f