1. Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachęty i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi jednak o niej wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał, przekracza naszą miarę.
 2. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 16.00, połączone z kazaniem pasyjnym. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Dla osób które nie mogą uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu – dodatkowy termin w środę o godz. 19.00.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm. Prosimy je przynieść do kościoła, po Mszy św. o godz. 11.30 w muszli koncertowej odbędzie się konkurs palm.
 5. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty podczas Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00
 7. Na 26 marca przypada w Kościele polskim Dzień Modlitw za Więźniów z okazji wspomnienia świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.
 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczynimy to w tym tygodniu, z racji tego, iż w następnym przeżywać będziemy już Triduum Paschalne. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o 15.45.W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 10.00.
 9. W tegorocznym Wielkim Poście rekolekcji nie będzie, z racji tego, w jesieni odbędzie się renowacji Misji świętych. Kto by chciał jednak pogłębić swoje życie duchowe będzie miał możliwość uczestniczyć we Mszy św. wieczornej o godz. 17.00: w środę, czwartek i piątek, podczas której głoszone będą nauki. Na zakończenie tych dni skupienia zapraszamy w piątek po Mszy św. na Drogę Krzyżową. Po Mszy św. wieczornej z Krzyżem wyruszamy przez miasto na Wzgórze Marii, gdzie zakończymy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Prosimy przynieść ze sobą świece. Spowiedź w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 8.00-10.00 i 16.00-18.00. Prosimy skorzystać z tej okazji, przyjadą bowiem księża z dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
 10. Na zbiórkę zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.45 wszystkich ministrantów.
 11. We wtorek zapraszamy na modlitwę wraz z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii
 12. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 13. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich lektorów.
 14. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00
 15. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” kącik kulinarny.
 16. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
 17. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas Świdnicką.
 18. Zapraszamy we wtorek 27.03 o godzinie 17.00 do Hotelu „Villa Tilia” przy ulicy Lipowej 9 na spotkanie: „Katyń nie musiał się zdarzyć” z Janem Engelgardem, autorem powieści „Klątwa generała Denikina”.
f