15 września 2019 r. 

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy również tych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Grupą Miłosierdzia.

6. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godzinie 17:00.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

8. W czwartek o godzinie 13:00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. żałobna w intencji śp. pani prof. Danuty Wojciechowskiej, długoletniej nauczycielki i pedagoga w naszej Regionalnej Szkole Turystycznej. Będziemy polecać Ją miłosiernemu Bogu wraz z młodzieżą i wychowawcami tejże szkoły.

9. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. Pragniemy utworzyć w naszej parafii scholkę dziecięcą. Wszystkie chętne osoby, pragnące śpiewać lub grające na instrumentach zapraszamy na pierwszą próbę scholii w piątek o godzinie 18:30. O godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie młodzieży w salce na plebani, na które serdecznie zapraszamy, zwłaszcza kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

11. W najbliższą sobotę w Wambierzycach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Młodych „Light for live”. W programie m.in. zabawa, modlitwa, konferencje znanych osób, koncerty zespołów: Arkadio, TGD. Wyjście z Polanicy spod kościoła o godzinie 08:00. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Mateusza Juniora.

12. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

13. Zachęcamy do lektury numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

14. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentu I Komunii św. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi na spotkanie w ostatnią niedzielę września.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

15. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

 

 

f