22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adoracja Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na potrzeby Radia Rodzina.

4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej. Chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii, również serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie Grupy Taize.

7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana Tha.

8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 16:30.

9. W piątek o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie młodzieży w salce na plebani, na które serdecznie zapraszamy, zwłaszcza kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

10. W sobotę zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach ulic naszych miast o godzinie 15:00. Szczegóły na plakatach. O godzinie 16:30 zapraszamy na modlitwę wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

11. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę w godzinach od 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

13. W przyszła niedzielę 29 września, po Mszy Świętej o godzinie 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

14 .Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.