29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan.

2. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się w naszym kościele codziennie o godzinie 16:30. Zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy do licznego w nich uczestnictwa i polecania swoich intencji Matce Bożej Różańcowej.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej tych wszystkich, którzy chcą śpiewać lub grają na instrumentach. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej. Chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii, również serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00. O godzinie 18:00 spotkanie Grupy Taize.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godzinie 16:00. Modlić się będziemy wraz z grupą Towarzystwa Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego. Mszą Święta o godzinie 17:00 rozpocznie się w naszej parafii dekanalny dzień skupienia Służby Liturgicznej z naszego dekanatu. Po Mszy Świętej w salce na plebani odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej z diecezjalnym duszpasterzem ks. Krzysztofem Orą. Z tej racji w tym miesiącu nie odbędzie się spotkanie formacyjne Towarzystwa Przyjaciół Świdnickiego Seminarium.

9. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15:45 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu za grzechy i zniewagi poczynione przez ludzi. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i w piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

10. Również w piątek o godzinie 19:00 w salce na plebani odbędzie się spotkanie młodzieży, na które zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

11. Odwiedziny chorych w sobotę w godzinach dopołudniowych.

12. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas nabożeństwa o godzinie 16:30 i wieczornej Eucharystii.

13. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Justynę Dalasińską z Wolontariatu Misyjnego Salvator, która wyjeżdża na Filipiny, by pracować z dziećmi w slumsach. Będzie dzieliła się swoim świadectwem pracy misyjnej. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz podejmowanych dzieł misyjnych przez Wolontariat Misyjny Salvator.

14. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę w godzinach od 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1898), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

16. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Gościom, kuracjuszom i turystom życzymy dobrego i owocnego pobytu w Polanicy-Zdroju.

17. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Danutę Natołoczną. Ją i zmarłych z naszych rodzin zawierzmy Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

f