6 października 2019 roku

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie świętym.

2. Tegoroczny październik została ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Niech intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie.

3. Codziennie zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na nabożeństwa różańcowej do naszego kościoła o godzinie 16:30. Zachęcamy do licznego w nich uczestnictwa i polecania swoich intencji Matce Bożej Różańcowej.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego, w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu. Zwykłymi warunkami odpustu zupełnego są: wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich: np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

6. W poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej tych wszystkich, którzy chcą śpiewać lub grają na instrumentach. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00. O godzinie 18:00 spotkanie Grupy Taize.

9. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wspólnoty Marana tha. O godzinie 19:00 w salce na plebani odbędzie się spotkanie młodzieży, na które zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

10. W piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Również o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie kandydatów na ministrantów. 

11. W sobotę zapraszamy na modlitwę wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki i litania do św. Jana Pawła II, Eucharystia, modlitwa różańcowa, a następnie spotkanie w salce na plebani.

12. W niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Wyjątkowo w październiku, nabożeństwo fatimskie w naszej parafii odbędzie się w sobotę – 12 października. Modlitwa różańcowa w tym dniu odbędzie się podczas nabożeństwa fatimskiego po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 17:00. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godzinie 16:30.

13. W niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski, odbywający się po hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy na wieczornicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

14. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę w godzinach od 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

16. Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą Msze Święte. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

17. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Gościom, kuracjuszom i turystom życzymy dobrego i owocnego pobytu w Polanicy-Zdroju.

f