13 października 2019 roku

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: Wstańcie, chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone przed kościołem wolontariuszom fundacji. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy na wieczornicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godzinie 16:30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo dobrego zdrowia, obfitości łaski Bożej i darów Ducha Świętego w kształtowaniu młodego pokolenia. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00.

5. W poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej tych wszystkich, którzy chcą śpiewać lub grają na instrumentach. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej.

6. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00. O godzinie 18:00 spotkanie Grupy Taize.

9. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wspólnoty Marana tha. O godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, a w szczególności kandydatów do bierzmowania.

10. W piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

11.Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godzinie 17:00.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

13. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę w godzinach od 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

14. Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą Msze św. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

15. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego kazania wygłosi ks. lic. Łukasz Czaniecki, były wikariusz, studiujący w Rzymie. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarz

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Izabelę Wilczkiewicz i Zofię Nickarz. Polećmy je i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f