20 października 2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Czanieckiego, byłego wikariusza i studenta z Rzymy, który w dniu dzisiejszym głosi homilię.

3. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godzinie 16:30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca świętego pod zwykłymi warunkami.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. W poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej w salce na plebani tych wszystkich, którzy chcą śpiewać lub grają na instrumentach. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej.

6. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia.

7. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godzinie 17:00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża. Po Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Jana Pawła II.

8. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godzinie 16:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie grupy Taize.

9. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wspólnoty Marana tha. O godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, a w szczególności kandydatów do bierzmowania.

10. W piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

11. W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

13. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę w godzinach od 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

14. Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą Msze Święte. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

15. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia. Gościom i kuracjuszom życzymy dobrego pobyty w Polanicy-Zdroju.

16. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Danutę Dąbrowską, Ryszarda Żaka, Łucję Studzińską, Romana Szlichtinga i Marię Bieniek. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

f