27 października 2019

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godzinie 16:30.

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4. W poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej tych wszystkich, którzy śpiewają i grają na instrumentach. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

5. We wtorek o godz. 16:00 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Grupy Miłosierdzia.

6. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00. O godzinie 18:00 spotkanie Grupy Taize. Natomiast w czwartek Ojcowie Sercanie zapraszają na nabożeństwo do św. Rity o godzinie 18:00. 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W sobotę o godzinie 7:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, natomiast o godzinie 16:30 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: 7:00, 8:30, 10:00, 17:00 (nie ma Eucharystii o godzinie 11:30). O godzinie 13:30 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. O godzinie 14:00 na cmentarzu rozpoczniemy Eucharystię za zmarłych, po której odbędzie się procesja z pięcioma stacjami po cmentarzu, będziemy również błogosławić groby.

9. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godzinie 7:00, 10:00 i 17:00.

10. W pierwszą sobotę miesiąca obaj księża wikariusze z sakramentami udadzą się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godziny 9:00.

11. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

13. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w środę i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:00.

14. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

15. Nasza parafia wraz z Ośrodkiem prowadzonym przez Siostry Józefitki, organizuje Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 29 października, we wtorek o godzinie 11:00 w prowadzonej przez nich szkole. Dzieci, które chciałby uczestniczyć w Balu prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

16. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Prosimy na nich podawać adres zamieszkania, ponieważ od soboty będziemy odprawiali Msze Święte za zmarłych z rodzin, mieszkających na poszczególnych ulicach. Msza Święta za zmarłych z rodzin kuracjuszy i gości, sprawowana będzie 15 listopada. 

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

17. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów

18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Ryszard Seń, Janina Kubiak, Władysława Ślusarz, Jerzy Kostrzewa i Zofia Płocharczyk. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

 

 

 

f