3 listopada 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek o godzinie 16:30 spotkanie scholii dziecięcej, a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Grupy Miłosierdzia.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 spotkanie grupy Taize.

7. W czwartek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe, prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Towarzystwa w salce na plebanii.

8. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie młodzieży. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

9. W drugą sobotę miesiąca 9 listopada, zapraszamy na modlitwę wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 08:30 Godzinki i Litania do św. Jana Pawła II, Eucharystia, różaniec i spotkanie w salce na plebani.

10. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę o godzinie 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

11. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, który od dzisiaj jest w cenie 6 złotych, „Niedzieli” i naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

12. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

13. Karty wypominkowe można nadal składać do skrzynki umieszczonej na filarze pod chórem, a także w zakrystii. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00. W tym tygodniu modlić się będziemy za zmarłych z rodzin mieszkających na następujących ulicach: dzisiaj – Alei Wojska Polskiego, poniedziałek – ul. Bystrzyckiej, wtorek – ul. Bocznej, Brzozowej, Chopina, Chrobrego, Cichej, Dąbrowskiego, środa – ul. Dębowej, Dworcowej, Elsterskiej, Fabrycznej, Górskiej, czwartek – ul. Hutniczej i Harcerskiej, piątek - Jaśminowej, Kaczmarskiego, Kamiennej, Kłodzkiej, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościelnej, Krasińskiego, Krynicznej, Leśnej, Lipowej, sobota – ul. Łąkowa, Nadrzeczna, niedziela - Mariańskiej, Matuszewskiego, Mickiewicza

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

14. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

15. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodni Pan Bóg odwołał do wieczności: Romana Linka i Jana Bąka. Plećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

f