10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Po Mszy Świętej przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na Kościoły prześladowane.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godzinie 10.00. Po Mszy Świętej. rozpocznie się uroczysta Akademia w Teatrze Zdrojowym. Serdecznie zapraszamy wiernych, gości i kuracjuszy.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Msze Święte wypominkowe w tygodniu o godzinie 17.00.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. W poniedziałek o godzinie 16.30 próba scholii dziecięcej, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Służby Liturgicznej.

7. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godzinie 16.30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30, a o godzinie 18.00 spotkanie grupy Taize.

9. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wspólnoty Marana tha.

10. W piątek spotkanie kandydatów na ministrantów o godzinie 16.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16.30.

11. W przyszłą niedzielę 17 listopada, po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godziny 16.00 do godziny 17.00, a w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna do której zapraszamy.

13. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta”.

14. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

15. W dniach 16 i 17 listopada (sobota i niedziela) w Świebodzicach odbywać się będą rekolekcje diecezjalne prowadzone przez wspólnotę Mocni w Duchu z Łodzi. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na stronie internetowej, której adres podany jest na plakatach.

16. Seminarium Świdnickie zapraszamy na wykład pt. Prawdziwe i fałszywe obrazy Ducha Świętego. Jak mówić i jak nie mówić o Bogu dzisiaj? Wykład odbędzie się 18 listopada (w poniedziałek) o godzinie 17.00 w auli Świdnickiego Seminarium.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

17. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

18. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pana Bóg odwołała do wieczności Krystynę Ożóg. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…