8 grudnia 2019 

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godzinie 17:00. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je nam Ksiądz Proboszcz ze Stronia Śląskiego, Ks. Grzegorz Góra. Pamiętajmy też o adwentowej spowiedzi świętej. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Szczegółowy program rekolekcji podany jest we „Wniebowziętej”, na stronie internetowej parafii jak również na plakacie wywieszonym w przedsionku kościoła.

4. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. W poniedziałek o godzinie 16:30 próba scholii, a po wieczornej Eucharystii zbiórka Służby Liturgicznej.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.\

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30, a o 18:00 spotkanie Grupy Taize.

9. W piątek o godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie wigilijne dla młodzieży (kandydatów do bierzmowania), ministrantów i scholii.

10. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

12. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Są też do nabycia świece wigilijne, rozprowadzane przez Caritas Świdnicką oraz sianko na stół wigilijny, z który ofiary przeznaczone są na potrzeby Służby Liturgicznej. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

f