15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas, zwłaszcza te najbliższe cztery dni rekolekcyjne na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi. Witamy serdecznie ks. Grzegorza Górę, proboszcz ze Stronia Śl., który będzie prowadził te rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy Świętych dzisiaj, w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9.00 i 19.00. Dzisiaj po Mszy Świętej o 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej z konferencją Księdza Rekolekcjonisty. Wtorek będzie dniem spowiedzi. Spowiadać będziemy od godziny 8.00 do 9.30 i od 18.00 do 19.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. Dzisiaj o godzinie 16.00 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju odbędzie się II Polanickiego Kolędowanie „Idą Święta”. W programie warsztaty artystyczne, pokazy kulinarne, występu uczniów polanickich szkół, koncert zespołu góralskiego Janicki. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. W poniedziałek o godzinie 17.00 próba scholii dziecięcej, a o godzinie 17.45 zbiórka Służby Liturgicznej. Pozostałe spotkania z grupami parafialnymi w tym tygodniu są odwołane.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 18:30.

8. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:30.

10. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

11. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

13. W zakrystii są do nabycia opłatki stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Są też do nabycia kalendarze parafialne oraz sianko na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na ministrantów. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

14. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Sposób przeprowadzenia Wigilii znajduje się na odwrocie życzeń świątecznych, który znajduj się w każdym opłatku. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

15. Paczki z Adwentowego Drzewka Dobroci prosimy o składanie do wtorku, abyśmy mogli dotrzeć z nimi do dzieci z Ukrainy. Dziękujemy za dar serca i za dobroć.

 

 

 

f