22 grudnia 2019

 

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W Wigilię Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 7.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

5. Zapraszamy do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

6. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej będzie w poniedziałek od godz. 16.00. W Wigilię spowiadać nie będziemy.

7. W poniedziałek o godz. 17.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

8. W drugi dzień świąt Msze św. będą w porządku niedzielnym. Taca z tych Mszy św. przeznaczona będzie na nasze Świdnickie Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

9. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

10. We wtorek nie będzie nabożeństwa do św. Siostry Faustyny.

11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

12. W tym tygodniu nie odbywają się spotkania formacyjne z grupami parafialnymi.

13. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju 28 grudnia o godz. 16.00 wraz z zespołem Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa. Wstęp wolny.

14. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00, w tym samym czasie w sobotę czynna będzie również biblioteka parafialna do której zapraszamy.

15. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W tym tygodniu polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta”.

16. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary są przeznaczone na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Są także do nabycia kalendarze parafialne na przyszły rok i sianko na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby Służby Liturgicznej. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
  • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.

17. W tym tygodniu odeszli do Pana Władysław Bogut i Janina Brudzińska. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana: Wieczne odpoczywanie….

 

 

f