29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali po Mszy św. o godz. 17.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo do św. S. Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30, które poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego.

7. Pierwszy piątek miesiąca rozpoczniemy o godz. 16.00 zmianą tajemnic różańcowych, po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie pierwszo piątkowym. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek i piątek w od godz. 16.00 do godz. 17.00. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę do południa.

8. Pierwsza sobota miesiąca jest dniem poświęconym Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Seca Maryi.

9. W naszej parafii w czwartek rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący: czwartek (2 stycznia): Widok, Słowackiego, Słoneczna Wiejska, Okrzei; piątek (3 stycznia): Sikorskiego, Polna, Nadrzeczna, Kamienna; sobota (4 stycznia): Zdrojowa 3-79 – nieparzyste, Zdrojowa 2-48 – parzyste; niedziela (5 stycznia): Bystrzycka 1-75- nieparzyste. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, podany jest w naszym tygodniku Wniebowziętej i umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

10. Z racji wizyty duszpasterskie, spotkania z grupami parafialnymi w tym tygodniu są odwołane.

11. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę o godz. 16.00 do godz. 17.00. W tym samym czasie czynna będzie biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia nasz tygodnik parafialny: „Wniebowzięta”.

 

 

 

f