Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Wprowadza nas ona w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

1. Po południu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale, połączone z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj po południu od godz. 16.00 będzie okazja do Spowiedzi św. Także w Wielki Wtorek i Wielką Środę spowiadać będziemy w godzinach od 16.00-17.00. W Wielki Czwartek spowiadać nie będziemy.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

3. W Wielki Wtorek, 19 kwietnia, przypada 6. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach polecajmy jego osobę i urząd Bożej opiece.

4. Gazety: Gościa Niedzielnego i Niedzielę można nabyć u ministrantów przed kościołem.

5. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Rozprowadzane przez „Caritas”, z których dochód przeznaczony będzie na dzieci biedne. Cena 1 świecy 5 zł.

6. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Nim Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku Liturgicznego Trzy Dni paschalne rozpoczynają się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię Paschalną a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Rano księża wyjeżdżają do Katedry świdnickiej, gdzie uczestniczyć będą we Mszy św., podczas której biskup poświęci Oleje święte. O godz. 19.00 w naszym kościele odprawiona będzie koncelebrowana Msz św., a po niej nastąpi adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

Rano od godz. 7.00 do 18.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O godz. 19.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, podczas której nastąpi obrzęd adoracji Krzyża i Komunia św. Po nich nastąpi adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00 oraz rozpoczniemy 9-cio dniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Młodzież przeprowadzi adorację Krzyża o godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: spożywamy jeden posiłek bezmięsny do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem.

Wigilia Paschalna.

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym grobie od godz., 7.00 do 18.30. O godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wzięcia udziału w adoracji grupy parafialne. 18.30. Prosimy też rodziców, by przy poświęceniu pokarmów prowadzili swoje dzieci do Krzyża i Bożego Grobu. Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 15.00 – co pół godziny. O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Mszy Św. Wigilii Wielkanocnej bardzo uroczyście. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę św. świec.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Rano o godz. 6.00 odbędzie się Procesja Rezurekcyjna, po niej Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30, byśmy mogli spokojnie, w gronie rodzinnym spożyć śniadanie wielkanocne. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Poniedziałek Wielkanocny

Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożymy na nasze Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Pan adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek przez Róże Żywego Różańca.

Godz. 8.00 – 9.00 - Róża Matki Bożej Bolesnej

9.00 – 10.00 - Róża Św. Jacka

10.00 – 11.00 – Róża Św. Katarzyny

11.00 - 12.00 – Róża Niepokalanego Poczęcia

12.00 – 13.00 – Róża Miłosierdzia Bożego

13.00 – 14.00 – Różą Aniołów Stróżów

14.00 – 15.00 – Siostry Św. Józefa

15.00 – 16.00 – Różą Matki Boskiej Fatimskiej

16.00 – 17.00 – Różą Św. Antoniego

Wszystkich zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w cichości ducha – wieczorem od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty.

f