5 stycznia 2020

 

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. odprawione będą w porządku niedzielnym

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30.

7. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. W sobotę zapraszamy na modlitwę wraz z Rodziną Radia Maryja. O godz. 8.30 Godzinki i Litania do św. Jana Pawła II, następnie Eucharystia, modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

12. Spotkania z grupami parafialnymi w tym tygodniu ze względu na kolędę są odwołane.

13. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia w naszym kościele jest wystawa szopek, które wykonały dzieci ze wraz z rodzicami. Chcielibyśmy nagrodzić wystawione prace. Każda szopka została oznaczona numerem. Prosimy Państwa o dokonanie, za pomocą głosowania, wyboru najładniejszej szopki. Przy szopkach są karteczki i ołówki. Prosimy zapisać na nich numer jednej, wybranej przez Państwa szopki i głos wrzucić do urny. Głosy zostaną podliczone i w niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godzinie 11.30 będą wręczone nagrody. Dziękujemy za udział.

14. 19 stycznia w naszym kościele po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Bel Canto. Serdecznie zapraszamy do udziału.

15. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, podany jest w naszym tygodniku Wniebowzięta i na stronie internetowej parafii. W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, natomiast w sobotę i w niedzielę od godz. 15.00.

16. W tym tygodniu kolęda będzie na następujących ulicach: wtorek (7 stycznia) – Bystrzycka 2-50 (parzyste); środa (8 stycznia) – Al. Wojska Polskiego (nieparzyste), Bystrzycka 31, 31 A, B; czwartek (9 stycznia) – Al. Wojska Polskiego (parzyste), Boczna (od godz. 18.00); piątek (10 stycznia) – Kłodzka, Owcza, Krasińskiego, Zakopiańska; sobota (11 stycznia) – Mariańska, Harcerska; niedziela (12 stycznia) – Akacjowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Różana, Rybna, Spacerowa, Hutnicza, Brzozowa.

17. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Piotra Wawrzyckiego, Krzysztofa Porańskiego i Józefa Olesia. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Pana. Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

 

f