12 stycznia 2020

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30.

6. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Bel Canto. Niech to będzie nasza wspólna adoracja Bożego Dzieciątka w żłóbku.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

11. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, podany jest w naszym tygodniku „Wniebowzięta” i na stronie internetowej parafii. W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godz. 16:00, natomiast w sobotę i w niedzielę od 15:00.

12. W tym tygodniu kolęda będzie na następujących ulicach: poniedziałek (13 stycznia) – Dębowa, Chopina, Traugutta, Chrobrego, Parkowa; wtorek (14 stycznia) – Piastowska, Aleja Zwycięzców, Elsterska, Konopnickiej, Ogrodowa, Łąkowa 1; środa (15 stycznia) – Fabryczna, Kochanowskiego, Łąkowa 3; czwartek (16 stycznia) – Spółdzielców (numery parzyste), Łąkowa 5; piątek (17 stycznia) – Cicha, Górska, Spółdzielców (nieparzyste), Łąkowa 7; sobota (18 stycznia) – Matuszewskiego, Sportowa, Lipowa, Mickiewicza, Łąkowa 9; niedziela (19 stycznia) – Dąbrowskiego

13. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Annę Lis. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

f