1 marca 2020 r. 

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwa wielkopostnych: w piątki w naszym kościele Droga krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. W każdą niedzielę Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych, kuracjuszy i gości. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. Ofiary zbierane podczas Drogi krzyżowej i Gorzkich żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II

8. we wtorek o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30, a o godz. 18.00 spotkanie grupy Taize.

10. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Nabożeństwo poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego, które po Mszy św. wieczornej będzie miało swoje spotkanie w salce na plebani. Młodzież z kolei spotka się o godz. 19.00.

12. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W piątek o godz. 15.45 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 16.00 Droga krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w naszym kościele w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie. Odwiedziny chorych w sobotę w godzinach dopołudniowych.

13. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

14. W najbliższą środę pragniemy zorganizować wyjazd do kina do Kłodzka na film pt. Najświętsze Serce. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii. Wyjazd w środę o godz. 19.00. Koszt udziału to 30 zł. Wyjazd spod plebani.

15. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w tym roku w czwartą niedzielę Wielkiego Postu 22 marca. Potrafią one do środy. Msze św. w tym czasie w tygodniu będą sprawowane o godz. 9.00 i 19.00. Rekolekcje wygłosi o. Zdzisław Świniarski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju. Już dziś warto zaplanować sobie czas, aby w tych rekolekcjach uczestniczyć. Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty oraz o dobre owoce rekolekcji dla nas samych.

16. Nasza parafia pragnie zorganizować w terminie od 29 czerwca do 9 lipca br., kolonię dla dzieci i młodzieży nad morzem w Darłówku. Więcej informacji w tygodniku „Wniebowzięta” i u ks. Mateusza Juniora.

17. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

f