8 marca 2020 r. 

 

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

2. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, o godz. 16.00 wraz z dziećmi a po Mszy św. wieczornej z dorosłymi. W niedziele o godz. 16.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po Mszy św. można złożyć do puszek przed kościołem na Misje.

4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

7. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. O godz. 18.00 spotkanie grupy Taize. 

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Marana tha. Młodzież z kolei zachęcamy w ramach spotkania do uczestnictwa w Drodze krzyżowej w piątek o godz. 16.00

10. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Po Drodze krzyżowej dla dzieci Koronka do Miłosierdzia Bożego.

11. W sobotę zapraszamy na modlitwę wraz z rodziną Radia Maryja. O godz. 8.30 Godzinki do Matki Bożej, Litania do św. Jana Pawła II, Eucharystia, modlitwa różańcowa i spotkanie w salce na plebani.

12. W przyszłą niedzielę 15 marca, po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy serdecznie na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Bel Canto.

13. Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 4. Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca. Potrwają one do środy 25 marca. W tygodniu Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 19.00. Rekolekcje poprowadzi o. Zdzisław Świniarski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju na Pokrzywnie.

14. Nasza parafia pragnie zorganizować w terminie od 29 czerwca do 9 lipca br., kolonię dla dzieci i młodzieży nad morzem w Darłówku. Więcej informacji w tygodniku „Wniebowzięta” i u ks. Mateusza Juniora.

15. Jednocześnie informujemy, że pielgrzymka do Ziemi Świętej została odwołana.

16. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tej godzinie czynna będzie biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

18. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołała do wieczności Annę Więzik. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

 

 

f