15 marca 2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i po Mszy św. wieczornej dla dorosłych i niedzielnych Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Dodatkowa Msza św. w naszej parafii będzie sprawowana w niedzielę o godz. 15.00.

3. Spotkania z wszystkimi grupami parafialnymi zostały zawieszone aż do odwołania. Nie odbędzie się dzisiejszy koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Bel Canto. Również w tym roku zostały odwołane rekolekcje wielkopostne.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Porządek nabożeństw o godz. 16.30 w tym tygodniu jest następujący: wtorek – do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II; środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek – po Drodze krzyżowej dla dzieci, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

7. Kancelaria parafialna czynne będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nasz parafialny tygodnik „Wniebowzięta”.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołała do wieczności Waldemara Błocha. Polećmy jego, zmarłych z naszych rodzin i zmarłych na skutek zarażenia koronawirusem, Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…