19 kwietnia 2020 

 

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania pandemii dzisiaj o godz. 16.45. 

2. Informujemy, że zgodnie z nowymi wytycznymi, od jutra w naszym kościele we Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 30 osób. Przypominamy o możliwości uczestnictwa duchowego poprzez śledzenie transmisji internetowej. 

3. Spotkania z grupami parafialnymi nadal pozostają zawieszone. 

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. 

6. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. 

5. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Marka Mendyka, nowego Pasterza Diecezji Świdnickiej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. 

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest tylko „Gość Niedzielny” z zeszłej niedzieli.

9. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Chudzikowski, Anna Ryndzionek i Antoni Gołąb. Polećmy ich, zmarłych z naszych rodzin i zmarłych na skutek zarażenia koronawirusem Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f