26 kwietnia 2020

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. 

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Po chórem są wystawione karteczki ze wskazanymi cytatami biblijnymi. Zachęcamy, aby zabrać je do domu i sięgnąć do Pisma Świętego. 

3. Informujemy, że w naszym kościele we Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 30 osób. Przypominamy również o możliwości uczestnictwa duchowego poprzez transmisję internetową. 

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adoracją Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Spotkania z grupami parafialnymi nadal pozostają zawieszone

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30. 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00. W piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszy piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie u chorych z racji pierwszej soboty. 

8. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 16.30. W tym roku nie będzie nabożeństw majowych na Wzgórzu Marii.  

9. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

10. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

11. Planowana na lipiec kolonia dla dzieci i młodzieży nad morze w Darłówku została odwołana.

12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

13. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia dzisiaj „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
f