3 maja 2020 r. 

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. 

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca. 

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 16.30. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, będziemy prosili o ustanie epidemii, polecali wszystkich chorych, personel medyczny i wszystkie służby. W tym roku nie będzie nabożeństw majowych na Wzgórzu Marii.

4. Pragniemy poinformować, że we Mszach świętych i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób. Jednocześnie informujemy, że od dzisiaj transmitowana na żywo będzie tylko niedzielna Eucharystia o godz. 10.00.  

5. Spotkania z grupami parafialnymi pozostają zawieszone do odwołania. 

6. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

7. W środę zapraszamy do naszego sanktuarium na Nowennę o godz. 16.30, podczas której oddamy się pod opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

8. W pierwszy czwartek miesiąca, w tygodniu modlitw o powołania, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i prosili o powołania do służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej.  

9. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Diecezji Świdnickiej. Tego dnia z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. 

11. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej, poprzez czytanie prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia jest: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.

12. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Mikołaja Prymaka, Elżbietę Górecką, Bogusława Bochnaka i Jadwigę Wybraniec. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek… 

f