1. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
2. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Misyjnych Środków Transportu dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Modlitw za Kierowców.
3. Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.
4. Na zbiórkę zapraszamy o godz. 17.45 w poniedziałek ministrantów zaś w czwartek lektorów.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego
6. W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.30 na koronkę do Miłosierdzia Bożego
7. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii
8. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00
9. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
10. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” kącik kulinarny.
11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
12. Burmistrz Miasta Polanica – Zdrój i Radni Rady Miejskiej zapraszają na spotkania z mieszkańcami według następującego porządku: Obwód wyborczy nr 1 – 17.04., godz. 17.00, Szkoła Stowarzyszenia Edukator (ul. Kościuszki 15); Obwód wyborczy nr 2 – 18.04, godz. 17.00, Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Wojska Polskiego 23), Obwód wyborczy nr 3 – 19.04, godz. 17.00, Gimnazjum im. dra J. Matuszewskiego (ul. Zdrojowa 34).
13. Ojcowie Sercanie zapraszają do włączenia się w modlitwę Jerycha Różańcowego, organizowaną w dniach 27.04-4.05 w klasztorze Chrystusa Króla. Szczegóły na plakatach.
14. Nasza parafia organizuje w dniach 31.04-2.05 pielgrzymkę do Dębowca – polskiego La Salette oraz do Dukli, Strachociny i Komańczy. Koszt: 260 zł. Zapisy w zakrystii.
15. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz działalności Caritas Diecezji Świdnickiej.

f