10 maja 2020 r. 

 

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Odpowiadając na apel papieża Franciszka pragniemy się modlić o ustanie pandemii koronawirusa. 

3. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób. Jednocześnie informujemy, że transmitowana na żywo z naszego kościoła jest tylko jedna Msza święta w niedzielę o godz. 10.00.

4. Spotkania z grupami parafialnymi pozostają zawieszone.

5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

6. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.15 

7. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Maryi pragniemy zawierzyć nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii koronawirusa. Nie będzie procesji fatimskiej wokół kościoła. 

8. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15.

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej Apostoł (zmarł około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życienia.

12. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Renata Sierżant i Łucja Kostyrka. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Panu. Wieczny odpoczynek… 

f